FYZIOTERAPIE

FYZIOTERAPIE

Fyzioterapii zná asi každý z nás a umí si ji představit. Překvapuje Vás, co může mít společného s hubnutím? Mnoho!

Fyzioterapie je vlastně péče o náš pohybový a lymfatický aparát.  Pohyb je nutný k správnému spalování a lymfa odvádí z těla toxiny uložené v tuku a uvolněné při hubnutí.  Vše začíná diagnostikou problému, následuje léčba a prevence.

Fyzioterapeut se tak nesoustředí pouze na projevy problému – bolest, celulitida - ale snaží se řešit příčiny, které nejsou na první pohled patrné. Vychází z klasických metod, ale může je upravovat s ohledem na konkrétního pacienta. Fyzioterapie vychází ze znalosti z anatomie a fyziologie.

JAK VÁM FYZIOTERAPIE POMŮŽE PŘI HUBNUTÍ

Proč je při hubnutí výhodná spolupráce s fyzioterapií? Kromě toho, že díky proteinové dietě zdravě hubnete, se snažíme i o změnu přístupu klienta k pohybu a svému životnímu stylu. Díky upravenému stravování se naučíte pravidelnosti v jídle, zhubnete a váhu si udržíte. Stejně tak potřebujete i pravidelnost v každodenním pohybu a ten je dost problematický, když v něm brání bolest, nebo omezení hybnosti. Když se podaří klientovi skloubit zdravé stravování s pravidelným pohybem tak změna bude trvalá a nadváha vyřešena!

CO FYZIOTERAPIE LÉČÍ

Mnoho lidí se sedavým zaměstnáním trpí bolestí zad či hlavy, pacienti s nadváhou zase přetěžují své klouby, může se objevit artritida. Zní to jako maličkost, ale pokud se díky bolesti zad špatně vyspíme, nebudeme mít další den dostatek energie, budeme podrážděni a vzniklou situaci řešíme například přejídáním. Fyzioterapie pomáhá všechny bolesti fyziologické povahy odstranit, abychom se mohli cítit dobře a byli schopni se věnovat tomu, co mám, pomůže se dostat k vytouženému cíli – zdravé a krásné postavě.

PYRAMIDOVÝ EFEKT

Tak, jako regresní terapie řeší problémy na psychické rovině, je fyzioterapie řeší na úrovni fyziologické. Představme si hezkou postavu jako vrchol pyramidy. Každý vrchol však potřebuje na něčem stát, musí mít silný a pevný základ. A ten základ tvoří na jedné straně právě správné stravování, ale i zdravý pohyb a duševní pohoda.  Takže proteinová dieta, fyzioterapie, na druhé regresivní terapie pracují pro nás tím správným směrem. Pro harmonii těla i duše potřebujeme všechny tři oblasti, abychom dosáhli to, po čem toužíme.

LYMFATICKÝ SYSTÉM MUŽE BÝT VELKÝM PROBLÉMEM A NEJEN PŘI HUBNUTÍ

Lymfa v tělu člověka hraje velmi důležitou roli hlavně při odlavování toxinů. Proto nevyváženost v lymfatickém systému může vést k ruzným potížím a také může být přičinou, proč máme problém zhubnout. Naše fyzioterpeutka si dokáže poradit i tímto problémem a pomoc nastavit správné prodení lymfy tak, aby naše tělo fungovalo, jak má.