REGRESNÍ TERAPIE

REGRESNÍ TERAPIE

Ačkoliv název může znít až děsivě, jde o formu příjemné terapie, která Vám pomůže zbavit se Vašich potíží.

Terapie je založená na změně vnitřního postoje k emocím a pocitům z minulosti, které způsobily psychoenergetický blok. Psychoenergetický blok pak může vést k řadě potíží, jak psychických tak fyzických. Typické je například to, že problém, který řešíme v dospělosti, má své kořeny v dětství.

SÍLA PODVĚDOMÍ

Jak je možné, že pouhou spoluprací s terapeutem vyjdou na povrch hluboko ukryté problémy? Je to proto, že když se nám stane hodně nepříjemná situace, snažíme se na ni co nejrychleji zapomenout, abychom se posunuli dál. Snažíme se ji vytěsnit, nepovolujeme si žádné emoce a nepříjemnou situaci přesuneme do podvědomí. Nicméně pokud se s danou situací nevyrovnáme jenom přesuneme, tak naše jednání, psychickou a fyzickou stránku stejně ovlivňuje, jenom si to neuvědomujeme.

PROČ JE POTŘEBA PROBLÉMY Z MINULOSTI ŘEŠIT

Tyto hluboko ukryté a nepříjemné vzpomínky nám ale mohou komplikovat budoucnost. Mohou způsobovat fyzické nemoci jako astma, epilepsii, migrény, poruchy spánku, ale i problémy s otěhotněním, nadváhou, nebo anorexii. O psychických potížích jako je strach, deprese, uzkost, neklid ani nemluvě. Regresní terapie pomůže vyřešit i různé fobie, vztahové problémy i emoční nevyrovnanost, jako je sebelítost, nízké sebevědomí, nadměrný vztek a podobně.

REGRESNÍ TERAPIE POMÁHÁ I PŘI HUBNUTÍ

Regresní terapie vychází z toho, že všechny fyzické nemoci mají svůj původ v psychické rovině. Klasická medicína léči dost často pouze projevy nemoci a neřeší vůbec příčinu. Nemoc se pak může stále vracet. Regresní terapie klade důraz právě na řešení nemoci na psychické rovině a snaží se vypátrat její důvody a příčiny. Proto by měla být součástí dlouhodobého hubnutí. Zatímco proteinová dieta pomáhá tělu, které se stává zdravější a krásnější, regresní terapie pomáhá duši a naší psychice. Zabraňuje tak, aby se kila už nikdy nemohla vrátit.

A JAK TO CELÉ PROBÍHÁ?

Klient leží při terapii na pohodlném lehátku a je uvolněný. Ve chvíli, kdy se klient cítí opravdu dobře, mu terapeut může položit otázku, která se přímo dotýká jeho problému, a pak společně opakováním slov odstraňují traumatizující vliv prožitých zážitků, a odstraňují postupně bloky z podvědomí. Proces je nutné několikrát opakovat. U klienta nastává pocit obrovské úlevy, aniž by přesně věděl proč. U někoho stačí jedno sezení, v případě větších a dlouhodobějších problémů je potřeba vícekrát terapii opakovat.

Klient vůbec nemusí metodě věřit a k úlevě dojde i při naprostém odmítání naděje na zlepšení.